Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ibiza Sound Port 15 UHF-BT przenośny zestaw nagłośnieniowy

W tym lekkim i mobilnym urządzeniu zawarto wszystko czego potrzebujesz, by nagłośnić różnego typu wydarzenia – od wodnego aerobiku po szkolne akademie i wykłady.

W tym lekkim i mobilnym urządzeniu zawarto wszystko czego potrzebujesz, by nagłośnić różnego typu wydarzenia – od wodnego aerobiku po szkolne akademie i wykłady. Duże, koncertowe systemy nagłośnieniowe o wyrafinowanej konstrukcji i astronomicznych cenach to swego rodzaju Formuła 1. W codziennej pracy placówki edukacyjnej, małego obiektu sportowego czy w przypadku okazjonalnych wydarzeń używa się nagłośnienia, które niemal każdy jest w stanie rozłożyć i uruchomić. Oferta w tym zakresie produktów jest bardzo szeroka, a ceny bywają skrajnie różne. Ibiza Sound to marka, której sprzęt mieści się w kategorii urządzeń budżetowych. Mimo to seria zestawów Port charakteryzuje się wysoką Funkcjonalnością i bogatym wyposażeniem, a Port 15 UHF-BT może grać od razu po wyjęciu z pudła. Dosłownie! Nie jest nawet potrzebne zasilanie, a przynajmniej nie od razu.
Zobacz AKTYWNE NAGŁOŚNIENIE Z SERII Power Dynamics PD6
PORT-15-PANEL

Tylny panel zestawu nagłośnieniowego, na którym znajduje się odtwarzacz, działające na sygnale sumarycznym regulatory, potencjometry obu odbiorników UHF oraz wszystkie złącza.

PORT15-back

Konstrukcja

Port 15 UHF-BT to największy zestaw z całej serii produktów, obejmującej modele z głośnikami niskotonowymi o średnicach 8, 10, 12 oraz 15 cali i wyposażone w 1-calowy ciśnieniowy driver z eliptycznym falowodem. Przetworniki zasilane są szerokopasmowo z wykorzystaniem zwrotnicy pasywnej. Źródłem energii może być wbudowany akumulator 12 V, akumulator zewnętrzny (np. z wyjścia zapalniczki w samochodzie) lub sieć energetyczna 230 V. W tym ostatnim przypadku wbudowany akumulator jest ładowany. Korpus zestawu wykonany jest w całości z tworzywa ABS i wyposażony w wysuwany uchwyt typu walizkowego oraz podwójne kółka do toczenia po gładkiej powierzchni. Średnica kółek jest nieco zbyt mała, by można było bez problemów toczyć zestaw po nierównym podłożu, a już na pewno nie po piasku. Na szczęście na jednym boku umieszczono uchwyt do przenoszenia. W górnej części obudowy znajdują się dwa gwintowane wpusty M10 mogące ewentualnie posłużyć do zawieszenia systemu. Przewidziano też możliwość ustawienia zestawu na statywie głośnikowym i stabilnego postawienia dwóch kolumn jedna na drugiej, gdy stoją na stabilnym podłożu. Na bogate wyposażenie zestawu składa się nadajnik do ręki z kapsułą dynamiczną, mikrofon nagłowny z kapsułą elektretową i przypinanym nadajnikiem oraz pilot do zdalnego sterowania na podczerwień. Oba systemy bezprzewodowe automatycznie współpracują z dostrojonymi do nich odbiornikami znajdującymi się w Port 15 UHF-BT, bez opcji zmiany częstotli - wości (w testowanym zestawie były to pasma 863 i 865 MHz). Każdy z odbiorników ma własny regulator głośności. Istnieje możliwość dokupienia mikrofonu doręcznego zamiast nagłownego. Do urządzenia można też pod - łączyć dwa mikrofony dynamiczne lub mikrofon i gitarę, stereofo - niczny sygnał liniowy oraz wyjście słuchawkowe z przenośnego odtwa - rzacza/smartfonu. Własną regulację głośności, wspólną dla obu wejść, mają tylko wejścia mikrofonowe. W przypadku wejść liniowych po - ziom sygnału regulujemy u źródła. Znajdujący się na górze panelu tylnego uniwersalny odtwarzacz obsługuje zamiennie łącze Bluetooth, radio FM, port USB lub slot na karty SD. W dwóch ostatnich przypadkach możemy odtwarzać pliki MP3 i WMA. Znajdujące się pod odtwarzaczem regulatory pozwalają zmieniać poziom niskich i wysokich częstotliwości, regulować głębokość efektu krótkiego echa dla mikrofonów i głośność całego sys - temu. Dzięki załączanej dedykowanym przyciskiem funkcji Talkover można skorzystać z duckera, który ścisza sygnał z odtwarzacza na czas obecności sygnału na którymś z wejść mikrofonowych.

W praktyce

Ogólnie możemy jednocześnie korzystać z dwóch mikrofonów bezprzewodowych, dwóch przewodowych, smartfonu, zewnętrznego odtwarzacza stereo oraz odtwarzacza wbudowanego (radio FM, Bluetooth, USB lub SD). Cały zmiksowany sygnał, który w Port 15 UHF-BT kierowany jest na wzmacniacz, można wyprowadzić na wyjściach Mix Out, np. w celu jego nagrania czy podania na zewnętrzne urządzenia. Ponadto wbudowany odtwarzacz można obsługiwać zdalnie za pomocą pilota. W momencie, kiedy w gniazdach znajdują się jednocześnie wtyczka USB i karta SD, można się między nimi przełączać, korzystać też funkcji natychmiastowego wyciszania Mute. Odtwarzacz emituje „na postoju” słyszalne zakłócenia, ale ich poziom nieszczególnie przeszkadza w zwykłej pracy. Zestaw dostępny jest w kolorze czarnym lub białym. Do pro-duktu dołączony jest też bezpłatny pokrowiec. Pod względem brzmieniowym konstrukcja nie należy do wyrafinowanych, ale robi to, co do niej należy – nagłaśnia sygnał z wielu różnych źródeł jednocześnie. Mimo zastosowania przetwornika 15-calowego nie silono się tu na eksponowanie basu, a charakterystyka wysokotonowego drivera też nie należy do wzorcowych. Jeśli jednak chodzi o efektywność, to zrobiono wszystko by ją zmaksymalizować. Przetwarzanie niskiego środka poprawiono poprzez zastosowanie dodatkowej membrany stożkowej w wooferze, a skuteczność drivera zwiększono stosując dość długi falowód. Jak za tę cenę i przy takiej funkcjonalności w obsłudze różnego typu źródeł sygnału udało się uzyskać dobrze działający, uniwersalny system nagłośnieniowy.

PORT15-front
facebook icon
youtube icon
pixel