Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wybieramy mobilny zestaw nagłośnieniowy

Kupiłeś trzy lata temu mobilny zestaw nagłośnieniowy. Ten hit, kosztował Cię za dużo, ale sprzedawca obiecywał, że posłuży wiele lat, zaś jego funkcje się nie zdezaktualizują. Uwierzyłeś. Teraz zastanawiasz się, gdzie popełniłeś błąd, bo okazuje się, że Twoje potrzeby się zmieniły – nie tak dawno zakupiony zestaw już nie wystarcza.

Jak wybierać zestaw do okazjonalnego wykorzystania, by być pewnym, że jego parametry będą nam dobrze służyć?

 

Nasza zaprzyjaźniona grupa taneczna

 

Daj się zbajerować

Wybierając urządzenie, którego używamy często i profesjonalnie, powinniśmy oczywiście zwrócić uwagę na te możliwości, które usatysfakcjonują nas najbardziej. Nawet, jeśli oznacza to rezygnacje z uniwersalnych funkcji. Jeśli zaś idzie o wybór urządzenia, które ma służyć w różnych warunkach, warto wybrać to, które od początku ma najwięcej funkcji – nawet, jeżeli będzie się to wiązać z pozbyciem się niektórych „bajerów”.

Poza ogólną jakością wykonania głośnika oraz mocą wzmacniacza, istotne są opcje dodatkowe, jak wbudowany wyświetlacz, ilość przewodowych i bezprzewodowych wejść mikrofonowych oraz wbudowany equalizer. Godna przemyślenia jest również kompatybilność z innymi urządzeniami, z który zestaw ma funkcjonować oraz możliwość przesyłania sygnału dalej. Już podczas porównywania modeli warto pomyśleć o możliwościach wykorzystania zestawu mobilnego. Czy będziesz chciał użyć go podczas rozgrywanych na świeżym powietrzu zawodów sportowych, czy może się zdarzyć, że w ich trakcie temperatura będzie ujemna. Warto też zwrócić uwagę na kontrolki, które sygnalizują pracę systemu. Wśród nich przydatny jest na pewno wskaźnik poziomu sygnał wyjściowego, co z pewnością uchroni sprzęt przed przeciążeniem.

Mobilny zestaw nagłośnieniowy

Zestaw nagłośnieniowy ABS 15" VHF/USB/MP3/BT

Wiele zastosowań – jedno urządzenie

Zestawy nagłośnienia mobilnego służą nie tylko do nagłaśniania imprez plenerowych, konferencji itp., można je również wykorzystywać w domu. Wiele zestawów daje dość dobry dźwięk na niskich częstotliwościach i można go używać w przydomowym ogródku tak samo dobrze jak używać go na koncertach czy imprezach.

W przypadku zewnętrznego użytkowania zestawu mobilnego niezwykle istotna staje się wytrzymałość akumulatora. To ważne by wiedzieć czy sprzęt będzie mógł działać na „pełny gwizdek” przez 5 czy 7 godzin.

Wziąwszy pod uwagę fakt, że co roku producenci zestawów mobilnych wypuszczają na rynek nowości, warto mocno się zastanowić nad tym czy aby na pewno za kilkanaście miesięcy nie będzie Ci potrzebne nowe urządzenie. Wydanie za jednym razem kilkunastu tysięcy niekoniecznie będzie rozwiązaniem, które będzie Ci służyć „latami”. Czasem warto zainwestować w tańszy sprzęt, który będzie można wymienić na nowy za jakiś czas. Oczywiście jakość wykonania będzie wydłużać życie urządzenia.

Nie ma się co dziwić, że mobilne zestawy nagłośnieniowe są po prostu ciężkie i nie powinno być to upatrywane jako ich wada. Wręcz przeciwnie! Duża waga w porównaniu do klasycznych stacjonarnych zestawów ma swoje uzasadnienie... a nawet dwa. Po pierwsze sporo waży wzmacniacz, zaś po drugie dodatkowych kilogramów zestawowi dodają takie elementy jak akumulator oraz dodatki takie jak odtwarzacz. Jednak duża waga to niewielki problem w przypadku budowy zestawów mobilnych. Większość z nich jest tak wyprofilowana, że poruszanie się z zestawem na kółkach nie powinno sprawić trudności nawet filigranowej kobiecie.

Zestaw mobilny

Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące wyboru zestawu nagłośnienia mobilnego, pisz śmiało do Staszka – na pewno pomoże Ci wybrać coś odpowiedniego

mariusz.cz@music99.pl

facebook icon
youtube icon
pixel