Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać kolumnę mobilną?

Kupiłeś trzy lata temu mobilny zestaw nagłośnieniowy. Ten hit, kosztował Cię za dużo, ale sprzedawca obiecywał, że posłuży wiele lat, zaś jego funkcje się nie zdezaktualizują. Uwierzyłeś. Teraz zastanawiasz się, gdzie popełniłeś błąd, bo okazuje się, że Twoje potrzeby się zmieniły – nie tak dawno zakupiony zestaw już nie wystarcza.


Jak wybrać zestaw do okazjonalnego korzystania, by być pewnym, że jego parametry będą dla nas idealne?


Oto nasz krótki przewodnikDaj się oczarować


Wybierając urządzenie, którego używamy często i profesjonalnie, powinniśmy zwrócić uwagę na te możliwości, które usatysfakcjonują nas najbardziej, nawet, jeśli oznacza to rezygnację z uniwersalnych funkcji. Jeśli zaś idzie o wybór kolumny mobilnej, która ma służyć w różnych warunkach, warto wybrać tę, która od początku ma tych funkcji najwięcej!
Poza ogólną jakością wykonania głośnika oraz jego mocą, istotne są dodatkowe opcje, m.in.:
- wbudowany odtwarzacz,
- odbiornik Bluetooth,
- tuner FM,
- kompatybilność z innymi urządzeniami,
- ilość i rodzaj mikrofonów przewodowych oraz bezprzewodowych,
- akumulator – BAAARDZO ważna cecha kolumn mobilnych, bez akumulatora kolumna głośnikowa nadaje się bowiem do używania tylko w domu. Dopiero akumulator sprawia, że naszą kolumnę możemy wziąć na plażę, na taras, na łąkę… gdziekolwiek chcemy…


Jeśli chodzi o akumulator bardzo ważna jest jego moc, to dzięki niej będziemy mogli zapewnić sobie funkcjonowanie sprzętu bez ładowania przez kilka godzin.
Moc akumulatora w zestawieniu z mocą kolumny powinna nam dać informacje na temat długości pracy urządzenia bez zasilania. Akumulatory używane do urządzeń są dostosowane mocą do wielkości i mocy urządzenia, nie można zatem jednoznacznie określić która kolumna (czy 8 czy 15 cali) będzie na pełnej mocy z wykorzystaniem mikrofonów i Bluetooth grała najkrócej. Należy też pamiętać, że akumulatory (baterie) do kolumn przenośnych są wymienne i spokojnie można je wymienić na nowe. Ich wykorzystanie nie jest równoznaczne z wykorzystaniem potencjału kolumny!
Nie zapominajmy także o kompatybilności kolumny z innymi urządzeniami, z którymi zestaw ma funkcjonować oraz możliwości przesyłania sygnału dalej. Przy każdej z naszych kolumn typu PORT prezentujemy akcesoria dodatkowe, które z powodzeniem pasują do danych kolumn. Co więcej, jeśli macie specjalne życzenia, nasi specjaliści na pewno doradzą sprzęt, który sprawdzi się jako uzupełnienie funkcjonalności przenośnego głośnika.
Naturalnie nie bez znaczenia jest okoliczność, na jaką potrzebujemy kolumny. Inaczej bowiem wybierać będziemy kolumnę na wydarzenie plenerowe (PORT15UHF-BT, PORT225VHF-BT, PORT238VHF-BT), inne kryteria weźmiemy zaś pod uwagę, jeśli poszukujemy sprzętu głównie do słuchania muzyki we własnym domu, okazjonalnie ogródku.


Co ważne moc kolumn przenośnych nie ustępuje w wielu przypadkach kolumnom stacjonarnym. Dlatego więc warto nabyć kolumnę przenośną, bo nie wiadomo, kiedy może nam się przydać jej moc „ w terenie”. A co szkodzi mieć w domu kolumnę na kółkach, którą można łatwo przestawić, która jest lekka, a dodatkowo wzbogacona o mnóstwo funkcji, które kiedyś mogą się przydać. Co więcej część kolumn mobilnych ma dodatkowo wmontowane światła, co sprawia, że organizacja imprezy staje się znacznie prostsza. Zwłaszcza, że światła mogą podążać w rytm muzyki. Światła są LEDowe, stąd też nie musimy się martwić o nadmierne zużycie energii.


Przykładem takich kolumn może być marka Party Light&Sound i jej piętnastocalowa kolumna z wbudowanym oświetleniem LED


Naprawdę robi wrażenie!

Wiele zastosowań – jedno urządzenie
Zestawy nagłośnienia mobilnego służą nie tylko do użytku domowego czy plenerowego. Świetnie sprawdzą się również podczas konferencji, szkoleń czy zajęć fitness. W zestawach możemy znaleźć mikrofony przewodowe oraz bezprzewodowe (doręczne i nagłowne), np. PORT12VHF-BT (2x bezprzewodowe mikrofony: nagłowny i doręczny), SPJ-PA912 (2x bezprzewodowe mikrofony doręczne).
Kolumny mobilne mogą posiadać dodatkowo:
- Odtwarzacz USB/SD – umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio z urządzenia
- Bluetooth – umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki np. za pomocą smartfona
- Wejście gitarowe/mikrofonowe – umożliwiają podpięcie bezpośrednio do urządzenia dodatkowych mikrofonów, gitar czy keyboardów
- Wejście Line IN / AUX IN – umożliwia podpięcie zewnętrznego odtwarzacza, m.in. smartfona, tabletu, laptopa itp. - Potencjometry głośności – niskich i wysokich tonów, mikrofonów
- Możliwość nadania efektu Echo na mikrofony.

(Opis stworzony na podstawie kolumny FPS15)

Wymienny akumulator Ibiza 12V / 4,5Ah
Brak zasilania? Akumulator!

W przypadku zewnętrznego użytkowania zestawu mobilnego niezwykle istotna jest również wytrzymałość akumulatora. W zależności od rozmiarów i mocy kolumny, w każdym modelu znajduje się akumulator o odpowiedniej mocy i pojemności, który zapewnia nam od 4 aż do 8 godzin bezprzewodowej pracy urządzenia!

Pokrowiec PORT-BAG10
Niesprzyjająca pogoda?
Niestety, pomimo wszystkich zalet wymienionych powyżej, kolumna nie posiada zabezpieczeń przeciw zalaniu wodą, wilgocią czy opadami śniegu. Czy to problem? Ależ skąd! Figle jakie potrafi nam sprawić matka natura, nawet podczas najlepszych imprez odejdą w zapomnienie!
Do wszystkich modeli kolumn mobilnych z serii PORT począwszy od najmniejszych PORT8VHF-BT, do największych PORT15VHF-BT dołączamy dedykowane pokrowce (z boczną kieszenią oraz otworem na uchwyt teleskopowy) GRATIS!
36 Miesięcy GWARANCJI !
Posłuży latami!

Wziąwszy pod uwagę fakt, że co roku producenci zestawów mobilnych wypuszczają na rynek nowości, warto mocno się zastanowić nad tym czy aby na pewno za kilkanaście miesięcy nie będzie Ci potrzebne nowe urządzenie. Wydanie za jednym razem kilkunastu tysięcy niekoniecznie będzie rozwiązaniem, które będzie Ci służyć „latami”. Czasem warto zainwestować w tańszy sprzęt, który będzie można wymienić na nowy za jakiś czas. Oczywiście jakość wykonania będzie wydłużać życie urządzenia. Jednak jakie ma to znaczenie przy zjeżdżaniu na kolumnie po schodach. :)

 

 

Kolumna mobilna PORT238VHF-BT
Waga, a biceps?

Nie ma się co dziwić, że mobilne zestawy nagłośnieniowe są ciężkie. Nie powinno być to upatrywane jako ich wada. Wręcz przeciwnie! Duża waga w porównaniu do klasycznych stacjonarnych zestawów ma swoje uzasadnienie. Nie wszystkie kolumny posiadają, aż tyle funkcji w porównaniu z kolumnami mobilnymi. Nawet jeżeli należysz do osób, którym nie po drodze na siłownie, nie przejmuj się. Większość z nich posiada zamontowane kółka oraz teleskopowy uchwyt dla ułatwienia transportu.

 

Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące wyboru zestawu nagłośnienia mobilnego, pisz śmiało do Mariusza – na pewno pomoże Ci wybrać coś odpowiedniego!

 

 

facebook icon
youtube icon
pixel