Mikrofon POJEMNOŚCIOWY Vonyx statyw pop filtr
Mikrofon POJEMNOŚCIOWY Vonyx statyw pop filtr
zawiera wszystko, czego oczekujesz od mikrofonu, aby zacząć przygodę w nagrywaniu. Złoty mikrofon pojemnościowy z pop- filtrem zapewni użytkownikowi czysty dźwięk przy tworzeniu podcastów, rejestrowaniu wokali, audycji , itp.
Statyw stołowy
typu ramię ma regulowaną wysokość i kąt nachylenia, dzięki czemu w łatwy sposób możemy ustawić mikrofon w najlepiej dopasowanej do własnych predyspozycji pozycji.
Mikrofon można łatwo zamontować na stole
Ramię można zamontować bez wiercenia, ponieważ ramię mocuje się do stołu za pomocą zacisku.
Regulacja
Po zamontowaniu mikrofon, można łatwo regulować na odpowiednią wysokość, bez dokręcania, lub luzowania śrub czy zacisków. Obie części ramienia mają długość około 50 cm.
Pop filtr
Aby złagodzić głośne dźwięki, takie jak „S” i „P”, dołączony jest filtr pop, który można umieścić przed mikrofonem za pomocą ramienia na gęsiej szyi. Pop filtr, uchroni nagrania przed sybilantami i głoskami wybuchowymi.
Amortyzator
Mikrofon jest wyposażony w amortyzator, umożliwiający możliwie swobodne umieszczenie mikrofonu. Dzięki temu wibracje zewnętrzne są ograniczone do minimum, aby nie zakłócały nagrywania.
Jest to mikrofon pojemnościowy
zatem wymaga zasilania typu phantom, którego nie zapewnia standardowe wejście mikrofonowe w komputerze. Do nagrywania będziemy potrzebowali oczywiście miksera, interfejsu, bądź innego urządzenia zasilającego z wejścia 48V phantom.
Zestaw jest idealny
dla muzyków, vloger'ów, do prowadzenia prezentacji lud nagrywania wokalu.
Opis produktu:
- Pojemnościowy mikrofon z zasilaniem Phantom
- Regulowany statyw
- Pop- filtr
- Poziom dźwięku 18dB
Dane techniczne:
- Pasmo przenoszenia: 20hz- 20khz
- Czułość: -37dB (+/ -2dB)/ 1KHz
- Impedancja: 200Ohm
- Zasilanie Phantom: 12~ 48VDC
- Waga: 1,5kg
Nasz test i podsumowanie:
W czułościach Vonyx przypomina bardziej mikrofon dynamiczny, ale dzięki temu nagrania brzmią bardzo delikatnie, miękko. Mikrofon ma problem z przeniesieniem niższych częstotliwości w zakresie nawet do 150- 155Hz a co za tym idzie do nagrania instrumentów takich jak gitara basowa, czy stopa perkusji nie sprawdzi się. Natomiast bardzo dobrze oddaje brzmienie wyżej brzmiących instrumentów np. skrzypiec, saksonetu, gitary, żeńskiego wokalu - w średnich i wysokich pasmach radzi sobie znakomicie. Przy rejestracji sygnału powyżej 2- 2,2 KHz, mikrofon przestaje zniekształcać dźwięk, tony średnie i wysokie są spójne i harmoniczne Pomiar spectrum (w zakresie 0 Hz- 20kHz) rejestrowany na wysokich jak i niskich poziomach głośności i nie odnotowuje żadnego przesterowania na ścieżce. Praktyczne pasmo przenoszenia plasuje się w granicach 155Hz- 17,5KHz. Dodatkowym plusem jest niski poziom szumów własnych przy konfiguracji: interfejs+ phantom. Należy jednak pamiętać, że załączony w zestawie kabelek nie nadaje się do podłączenia mikrofonu do zasilania phantom i trzeba się w niego zaopatrzyć oddzielnie.